od100.org

Które rozwiązania wybrać, by zachować nasze zdrowie?

Zadbaj o rodziców na emeryturze
Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Zachowanie naszego zdrowia w właściwym stanie jest zadaniem niezmiernie trudnym. W toku bowiem rozmaitych czynności, które po wielokroć są związane z urzeczywistnianiem przez nas pracy bardzo łatwo o kontuzję czy innego rodzaju zranienie naszego ciała.

Doceniajmy fizjoterapeutów, ponieważ robią wiele dobrego!

masaż
Autor: Janice Waltzer
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy jesteśmy w bardzo dobrej formie fizycznej, no zasadniczo nie jesteśmy pewnie gwiazdami sportu, ale możemy żyć w normalny sposób, i tak nie doceniamy tego stanu. Z niemalże wszystkim tak u nas jest: gdy jesteśmy dzieciakami nie potrafimy docenić tego, ponieważ pragniemy wreszcie być pełnoletni - a gdy mamy przy sobie miłość, często zapominamy, że to ogromne szczęście, które trzeba szanować, ciągle pielęgnować. Bo po stracie będzie niefajnie.

Humanista kontra ścisłowiec

Nauka: humaniści vs. ścisłowcy
Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
Jeśli humanista twierdzi, że „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec zacznie wieszać na nim te psy, ukazując swoją przewagę w obecnej rzeczywistości. Słowa humanisty oczywiście są zbyt dosadne, ponieważ świat jest za bardzo skomplikowany, ażeby mówić o nim w sposób czarno-biały, jednakowoż trzeba potwierdzić, że ludzie o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) zdolnościach mają trochę łatwiej. A co się dzieje w tej sytuacji z humanistami? Albo wpadają na jakiś pomysł, lub przybici udają się do pośredniaka.

Zadbaj o zdrowy kręgosłup

Choroby związane z kręgosłupem? Tak naprawdę są w XXI wieku tak jakby wielką plagą! Pewnie przede wszystkim z takiej przyczyny, że nawet genialne krzesło, a może bardziej fotel, nie sprawi, iż ten człowiek, który najzupełniej nie umie dbać o swój kręgosłup, na własne nieszczęście po pewnym odstępie czasu dostrzeżemy, że nieustannie "nawala mu" właśnie kręgosłup. W żadnym razie nie powinniśmy tak jakby deprecjonować jego bardzo dużego znaczenia, bo choć nie doceniamy owej części ciała, z pewnością jest wymagana do prawidłowego funkcjonowania!

Jeżeli możliwa jest rehabilitacja, w żadnym razie nie można dać za wygraną!

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych
Autor: DFID - UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowie to taka branża na którą niejako nigdy nie może braknąć kasy. Przecież chodzi w tym momencie o to, że jakby nie patrzeć jeśli pieniędzy braknie, zdrowie i życie Polaków będzie zagrożone. W żadnym przypadku nie powinniśmy zatem dopuszczać do tego, aby nasze zdrowie, a może życie, było choćby odrobinę zagrożone. Należy zwrócić uwagę, że jeśli w grę wchodzi polska służba zdrowia, w zasadzie często jedynym ratunkiem jest na nasze nieszczęście korzystanie z prywatnych usług.

Kontuzja - nie lekceważ!Leczenie kontuzji

kontuzja w sporcie
Autor: Christian Rowlands
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport w którymś momencie dozna jakiejś kontuzji. Jest to tak naprawdę nieuniknione, ale nie może być powodem do rozpaczy. Różne elementy naszego ciała czasem po prostu odmawiają posłuszeństwa. Czasami wystarcza jeden nieuważny krok, żeby zrobić sobie krzywdę. To nie znaczy jednakże, że trzeba odrzucić naszą pasję. Wystarczy tylko właściwa diagnoza i dobre leczenie. Nawet najbardziej ostrożny sportowiec będzie tego zdania
.

Negatywne efekty stresu w naszym życiu

psycholog
Źródło: http://www.sxc.hu/
Stres jest zawsze obecny w naszym życiu. Jest to bardzo potrzebny stan w naszym ciele. Odrobina stresu nakłania nas do aktywności, sprawia, że bierzemy się w garść i radzimy sobie z problemami natychmiast. Stres jest nieodłączną częścią naszego funkcjonowania, stąd też powinniśmy umieć sobie z tym radzić, tak, by działał na naszą korzyść. Jednakże nierzadko jest tak, że stres staje się dla naszego zdrowia po prostu szkodliwy. Wtedy należy natychmiast zająć się tym problemem. Jeśli zignorujemy takiego wroga, będziemy tego później bardzo żałować.

Portale z ocenami lekarzy

Lekarz
Źródło: sxc.hu
Każdy czasem musi odwiedzić gabinet lekarski. To bezdyskusyjne, że od medyka wymagamy wiedzy i dobrego podejścia do człowieka. Niestety, rzeczywistość bywa brutalna. Doktorzy, niezależnie czy to jest ginekolog w Olsztynie czy dentysta w Krakowie, bywają niedouczeni, leniwi i po prostu odpychający.

Języki dla biznesu

Indywidualny kurs języków obcych
Autor: Moose
Źródło: http://www.moose.pl
To jest oczywiste, że w współczesnym świecie niesamowicie ważna jest możliwość komunikowania się w obcym języku. Można to zauważyć w wielu miejscach – dzieci od małego uczą się angielskiego, a oglądając ogłoszenia pracowe widać, że pracodawcy przykładają wielką wagę do umiejętności lingwistycznych pracownika.