od100.org

Które rozwiązania wybrać, by zachować nasze zdrowie?

Zadbaj o rodziców na emeryturze
Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Zachowanie naszego zdrowia w stosownym stanie jest zadaniem niezmiernie trudnym. W toku bowiem różnorodnych czynności, które w szeregu przypadków są związane z czynieniem przez nas pracy wybitnie łatwo o kontuzję czy innego rodzaju skaleczenie naszego ciała.

Doceniajmy fizjoterapeutów, ponieważ robią wiele dobrego!

masaż
Autor: Janice Waltzer
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy jesteśmy w świetnej formie, no generalnie nie jesteśmy zapewne sportowcami, ale mamy okazję funkcjonować jak typowy człowiek, i tak nie doceniamy tego szczęścia. Ze wszystkim tak w życiu jest: gdy jesteśmy małymi dziećmi nie umiemy docenić tego, ponieważ pragniemy nareszcie być dorośli - a kiedy mamy przy swoim boku miłość, nierzadko zapominamy, że to wielkie szczęście, które należy szanować, ciągle pielęgnować. A po ewentualnej stracie będzie źle.

Humanista kontra ścisłowiec

Nauka: humaniści vs. ścisłowcy
Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
Jeśli humanista twierdzi, że „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec zacznie wieszać na nim te psy, ukazując swoją przewagę w obecnej rzeczywistości. Słowa humanisty oczywiście są zbyt dosadne, ponieważ świat jest za bardzo skomplikowany, ażeby mówić o nim w sposób czarno-biały, jednakowoż trzeba potwierdzić, że ludzie o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) zdolnościach mają trochę łatwiej. A co się dzieje w tej sytuacji z humanistami? Albo wpadają na jakiś pomysł, lub przybici udają się do pośredniaka.

Zadbaj o zdrowy kręgosłup

Choroby związane z kręgosłupem? Tak naprawdę są w XXI wieku tak jakby wielką plagą! Pewnie przede wszystkim z takiej przyczyny, że nawet genialne krzesło, a może bardziej fotel, nie sprawi, iż ten człowiek, który najzupełniej nie umie dbać o swój kręgosłup, na własne nieszczęście po pewnym odstępie czasu dostrzeżemy, że nieustannie "nawala mu" właśnie kręgosłup. W żadnym razie nie powinniśmy tak jakby deprecjonować jego bardzo dużego znaczenia, bo choć nie doceniamy owej części ciała, z pewnością jest wymagana do prawidłowego funkcjonowania!

Jeżeli możliwa jest rehabilitacja, w żadnym razie nie można dać za wygraną!

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych
Autor: DFID - UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowie to branża na którą niejako w żadnym przypadku nie powinno brakować pieniędzy. Przecież chodzi w tym momencie o to, że no jakby nie patrzeć jeżeli pieniędzy zabraknie, zdrowie i życie ludzi będzie w niebezpieczeństwie. W żadnym razie nie możemy w takim razie dopuścić do tego, aby nasze zdrowie, a może życie, było chociażby minimalnie zagrożone. Należy wiedzieć, że jeżeli w grę wchodzi polska służba zdrowia, zasadniczo często jedynym ratunkiem jest niestety korzystanie z prywatnych usług.

Kontuzja - nie lekceważ!Leczenie kontuzji

kontuzja w sporcie
Autor: Christian Rowlands
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport w którymś momencie dozna jakiejś kontuzji. Jest to tak naprawdę nieuniknione, ale nie może być powodem do rozpaczy. Różne elementy naszego ciała czasem po prostu odmawiają posłuszeństwa. Czasami wystarcza jeden nieuważny krok, żeby zrobić sobie krzywdę. To nie znaczy jednakże, że trzeba odrzucić naszą pasję. Wystarczy tylko właściwa diagnoza i dobre leczenie. Nawet najbardziej ostrożny sportowiec będzie tego zdania
.

Negatywne efekty stresu w naszym życiu

psycholog
Źródło: http://www.sxc.hu/
Stres jest zawsze obecny w naszym życiu. Jest to bardzo potrzebny stan w naszym ciele. Odrobina stresu nakłania nas do aktywności, sprawia, że bierzemy się w garść i radzimy sobie z problemami natychmiast. Stres jest nieodłączną częścią naszego funkcjonowania, stąd też powinniśmy umieć sobie z tym radzić, tak, by działał na naszą korzyść. Jednakże nierzadko jest tak, że stres staje się dla naszego zdrowia po prostu szkodliwy. Wtedy należy natychmiast zająć się tym problemem. Jeśli zignorujemy takiego wroga, będziemy tego później bardzo żałować.

Portale z ocenami lekarzy

Lekarz
Źródło: sxc.hu
Każdy czasami musi odwiedzić gabinet lekarski. To oczywiste, że od lekarza wymagamy najwyższej kompetencji i dobrego nastawienia do pacjenta. Niestety, praktyka bywa inna. Medycy, nie ważne czy to jest ginekolog w Olsztynie czy reumatolog w Krakowie, bywają niezdolni, opieszali i zwyczajnie niesympatyczni.

Języki dla biznesu

Indywidualny kurs języków obcych
Autor: Moose
Źródło: http://www.moose.pl
To naturalne, że w nowoczesnym biznesie bardzo istotna jest zdolność komunikowania się w obcym języku. Można to zauważyć w wielu aspektach życia – dzieci od małego uczą się angielskiego, a przeglądając oferty pracy widać, że pracodawcy cenią sobie zdolności językowe pracownika.