od100.org

Resekcja rękawowa żołądka jest całkiem nową metodą walczenia z nadwagą<br />

brzuch
Autor: Poprostuzdrowo.pl
Źródło: Poprostuzdrowo.pl
Każdy kto od lat walczy ze sporą wagą, odpowiednio wie, że zrzucenie niechcianych kilogramów nie należy do prostych czynności. Dlatego znacznie więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która opiera się na wycięciu 2/3 żołądka, z tego powodu bardzo pomniejsza się jego pojemność.

Fala uderzeniowa, uważana jest za zabieg leczniczy

kolano
Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto kiedykolwiek miał jakieś problemy z kolanami wie doskonale, że ból jest trudny do zniesienia i nie sposób go wytrzymać. Często, mimo wszystko, go bagatelizujemy, bo jest chwilowy i ostry, a potem wydaje nam się, że wszystko wraca do normy. Ale prawda jest taka, że nie można lekceważyć bólu kolana. Powinniśmy pójść do lekarza i powiedzieć o swoich dolegliwościach.

Chirurgia estetyczna oraz starania z jej obszaru

chirurgia estetyczna
Autor: KoiQuestion
Źródło: http://www.flickr.com
Medycyna estetyczna, to sekcja medycyny, zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych, przez czyny profilaktyczne, zorientowane w znaczącej mierze na profilaktykę starzenia się skóry, w następnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, na celu odtworzyć stan sprzed takiego postępowania. Poza tematyką starzenia, medycyna estetyczna zajmuje się także poprawką szeroko pojętych uszkodzeń estetycznych o różnym podłożu, które mogą przyczyniać się na dyskomfort płynący z własnego wizerunku.

Powody do zrobienia sobie operacji plastycznej

odstające uszy
Autor: Monthly_M
Źródło: Fotolia
Powody do zrobienia sobie operacji naskórnej uszu są różne. Przeważnie sprowadzają się do kompleksu odstających małżowin. To odstawanie bywa często przedmiotem kpin.

Musimy pamiętać, że krótkowzroczność to schorzenie, które trzeba leczyć

okulary
Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o oko, czyli nasz człowieczy układ optyczny to jest on niezmiernie delikatny. Jest on równie często przez nas traktowany po macoszemu. Bywamy w klimatyzowanych biurach, które wysuszają śluzówkę oka a my niezbyt się tym martwimy. Chodzimy na mocne słońce bez okularów przeciwsłonecznych. Nie dbamy o nasze oczy, a ich operacje są bardzo drogie. Dlatego lepiej profilaktycznie dbać o wzrok niż później go leczyć. Ale bywają również wrodzone wady refakcji.

Laserowe zabiegi wzroku

wzrok
Autor: JZO
Źródło: JZO
Jeżeli obserwujemy coraz większe problemy z widzeniem w chwili czytania lub oglądania telewizji, a kierowanie pojazdem stało się dla nas niemożliwe – może to znaczyć, że cierpimy na zaćmę, innymi słowy częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki oka.
Głównym sygnałem zaćmy jest trwające etapami zanikanie ostrości widzenia. Z czasem dochodzi do stopniowego zacierania się widzianego obrazu.

Waginoplastyka to teraz na pewno nie powód do wstydu

operacja
Autor: KoiQuestion
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie operacje plastyczne stają się nader modne. Poprawiamy sobie niemal wszystko – począwszy od nosa, a skończywszy na waginie lub penisie. Kiedy zastanawiasz się nad tym, jakie są dzisiaj najbardziej popularne zabiegi, wówczas z pewnością Cię zaskoczymy – coraz rzadziej dziewczyny powiększają swoje piersi, zaś coraz częściej rozmyślają nad waginoplastyką. Taka operacja warg sromowych wciąż jest stosunkowo wstydliwym tematem, o którym najczęściej nie mówi się wiele, jednakże okazuje się, że pacjentki coraz częściej decydują się właśnie na zoperowanie sobie miejsc intymnych.

Za pomocą lasera możemy wyeliminować naszą wadę wzroku

okulary
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre osoby noszenie okularów albo soczewek traktują jak wyrok, zwłaszcza jeżeli są one młode i zdają sobie sprawę z tego, że będą musiały je już zakładać do końca życia. Co więcej nierzadko przygnębiający dla nich jest fakt, iż wada przez lata może utrzymywać się na tym identycznym poziomie, lecz też w niewytłumaczalny sposób ma szansę się mocno pogłębiać, nawet kiedy poweźmie się wszelkie realne środki zaradcze. Na szczęście kiedy jesteśmy krótkowidzem, to ma szansę się okazać, iż mamy szansę na operację, która zezwoli nam się na stałe pożegnać z okularami.

Ginekologia estetyczna jest wśród Polek coraz popularniejsza

para
Autor: Pabak Sarkar
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo kobiet ma spore kłopoty z akceptacją swoich narządów rozrodczych. A to sprawia, że pożycie erotyczne cechuje się o wiele słabszym poziomem. Dzisiaj także Polki są bardzo wyzwolone, zatem to całkowicie normalna sprawa, iż pragną cieszyć się z pożycia erotycznego. A poza tym, chodzi także o wygląd - co prawda niewiele osób ogląda narządy płciowe danej niewiasty, ale bądź co bądź żyjemy w takich czasach, w których najzwyczajniej wyłącznie liczy się perfekcjonizm.

Nie bójmy się wizyty u stomatologa

Mały Pacjent u dentysty
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Jednych przeraża, drudzy nie pojmują, jak można z tego robić taki makabrę. Jednym kojarzy się normalnie, ot, normalny lekarz, inni panicznie rozpamiętują traumatyczne wizyty, mękę i specyficzny smród, który wypełnia cały pokój… wszak stomatolog czyni tylko własną robotę, choć często się na pewno zastanawia czy jest na pewno tylko stomatologiem czy może tez psychiatrą uspokajającym swoich pacjentów.