od100.org

Resekcja rękawowa żołądka jest całkiem nową metodą walczenia z nadwagą<br />

brzuch
Autor: Poprostuzdrowo.pl
Źródło: Poprostuzdrowo.pl
Każdy kto od lat zmaga się ze dużą wagą, odpowiednio zaznaczy, że odrzucenie niechcianych kilogramów nie należy do łatwych kwestii. Przez to coraz więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która opiera się na wycięciu 2/3 żołądka, z tego powodu bardzo pomniejsza się jego pojemność.

Fala uderzeniowa, uważana jest za zabieg leczniczy

kolano
Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto kiedykolwiek miał jakieś problemy z kolanami wie doskonale, że ból jest trudny do zniesienia i nie sposób go wytrzymać. Często, mimo wszystko, go bagatelizujemy, bo jest chwilowy i ostry, a potem wydaje nam się, że wszystko wraca do normy. Ale prawda jest taka, że nie można lekceważyć bólu kolana. Powinniśmy pójść do lekarza i powiedzieć o swoich dolegliwościach.

Chirurgia estetyczna oraz starania z jej obszaru

chirurgia estetyczna
Autor: KoiQuestion
Źródło: http://www.flickr.com
Medycyna estetyczna, to filia medycyny, zajmujący się zapewnieniem dobrej jakości życia ludzi zdrowych, poprzez czyny zapobiegawcze, zorientowane w znaczącej mierze na prewencję starzenia się skóry, w kolejnym etapie jednakże rekonstrukcyjne, na celu odtworzyć stan sprzed owego postępowania. Poza problematyką starzenia, medycyna estetyczna zajmuje się też korektą szeroko pojętych niedociągnięć estetycznych o różnorodnym podłożu, mogących przyczyniać się na dyskomfort płynący z osobistego wizerunku.

Powody do zrobienia sobie operacji plastycznej

odstające uszy
Autor: Monthly_M
Źródło: Fotolia
Powody do zrobienia sobie operacji naskórnej uszu są różne. Przeważnie sprowadzają się do kompleksu odstających małżowin. To odstawanie bywa często przedmiotem kpin.

Musimy pamiętać, że krótkowzroczność to schorzenie, które trzeba leczyć

okulary
Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o oko, czyli nasz człowieczy układ optyczny to jest on bardzo delikatny. Jest on też często przez nas zaniedbywany. Przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, które które prowadzą do wysuszenia śluzówki oka a my nie za bardzo się tym przejmujemy. Wychodzimy na mocne słońce bez osłony na oczy. Nie dbamy o nasze oczy, a ich operacje bywają niezmiernie drogie. Dlatego lepiej profilaktycznie dbać o wzrok niż później go leczyć. Jednak bywają również wrodzone wady wzroku.

Laserowe zabiegi wzroku

wzrok
Autor: JZO
Źródło: JZO
Jeżeli obserwujemy coraz większe problemy z widzeniem w chwili czytania lub oglądania telewizji, a kierowanie pojazdem stało się dla nas niemożliwe – może to znaczyć, że cierpimy na zaćmę, innymi słowy częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki oka.
Głównym sygnałem zaćmy jest trwające etapami zanikanie ostrości widzenia. Z czasem dochodzi do stopniowego zacierania się widzianego obrazu.

Waginoplastyka to teraz na pewno nie powód do wstydu

operacja
Autor: KoiQuestion
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie operacje plastyczne stają się nader popularne. Poprawiamy sobie właściwie wszystko – począwszy od nosa, a skończywszy na waginie lub penisie. Kiedy zastanawiasz się nad tym, jakie są dzisiaj najbardziej modne zabiegi, wówczas bez wątpliwości Cię zdziwimy – coraz rzadziej dziewczyny powiększają sobie piersi, zaś coraz częściej myślą nad waginoplastyką. Taka operacja warg sromowych ciągle jest bardzo wstydliwym tematem, o którym zwykle nie mówi się wiele, jednak okazuje się, że dziewczęta coraz częściej decydują się właśnie na zoperowanie swoich miejsc intymnych.

Za pomocą lasera możemy wyeliminować naszą wadę wzroku

okulary
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre osoby używanie okularów albo soczewek uważają jak wyrok, zwłaszcza kiedy są one młode i zdają sobie sprawę z tego, że będą musiały je już zakładać do końca życia. Co więcej niejednokrotnie dołujący dla nich jest fakt, iż wada przez lata ma szansę zachowywać się na tym samym poziomie, lecz także w niejasny sposób może się mocno pogłębiać, nawet kiedy poweźmie się wszelkie realne środki zaradcze. Na szczęście kiedy jesteśmy krótkowidzem, to ma szansę się okazać, że mamy okazję na operację, która pozwoli nam się na stałe pożegnać z okularami.

Ginekologia estetyczna jest wśród Polek coraz popularniejsza

para
Autor: Pabak Sarkar
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo kobiet ma spore kłopoty z akceptacją swoich narządów rozrodczych. A to sprawia, że pożycie erotyczne cechuje się o wiele słabszym poziomem. Dzisiaj także Polki są bardzo wyzwolone, zatem to całkowicie normalna sprawa, iż pragną cieszyć się z pożycia erotycznego. A poza tym, chodzi także o wygląd - co prawda niewiele osób ogląda narządy płciowe danej niewiasty, ale bądź co bądź żyjemy w takich czasach, w których najzwyczajniej wyłącznie liczy się perfekcjonizm.

Nie bójmy się wizyty u stomatologa

Mały Pacjent u dentysty
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Jednych przeraża, drudzy nie pojmują, jak można z tego robić taki makabrę. Jednym kojarzy się normalnie, ot, normalny lekarz, inni panicznie rozpamiętują traumatyczne wizyty, mękę i specyficzny smród, który wypełnia cały pokój… wszak stomatolog czyni tylko własną robotę, choć często się na pewno zastanawia czy jest na pewno tylko stomatologiem czy może tez psychiatrą uspokajającym swoich pacjentów.